Hayalim Dünya Turu

Ölmeden önce herkesin yapmak istedikleri vardır. Benimkiler de var dünya turu yapmak. Dünya turu en yapmak istediklerim den özellikle İskandinav Ülkelerine gitmek küçüklükten beri hayalimdir oranın yemeklerini tatmak, Tarihi yerlerini gezmek gibi. Oradaki en ilgi çekici olay da kuzey ışıkları. Oturup kahvemi alıp Kuzey ışıklarını izlemek. Bir de oradaki maçlara gitmek. Molde, Bodo Glimt gibi takımların Belki oralar soğuk çoğu kişi soğuğu sevmez ama benim ilgimi çeker. Oraları gezdikten sonra İngiltere’ye de gitmek isterim bir futbolsever olarak da oradaki takımların maçlarını da merak ederim. Buckingham Sarayı gibi yerleri de çok gezmek isterim. Ardından biraz dinlenip. Oradan Kutuplara.

Kutuplar da nedense ilgimi çeken yerlerden bir tanesi hayvanları, oradaki hava atmosferi, Buzullar. Buraları gezerken de tabi ki uçağı da deneyimlemek istiyorum. Uçakta yemek, kahvaltı nasıl oluyor mide bulandırıyor mu, basınç tan kulak tıkanıyor mu? Umarım Deneyimlerim bu istediklerimi. Ayrı olarak Türkiye’de Galatasaray-Fenerbahçe derbilerini stattan izlemek de hayalim. Oradaki atmosfer nasıl olur hep merak ederim bunları yaparken virüs umarım geçmiş olur. Bu sefer ki istediğim Dünya dışı Uzay. Uzayı hep merak etmişimdir. Hatta küçükken astronot olma hayalim vardı tabi sadece bir hayal uzaya çıkmak belki de imkansız gibi ama onu da istediğim için buraya yazıyorum.

Aslında Yine küçükken Futbolcu hayalim de vardı küçükken gerçekten çok hayal kurardım belki ileride olur şuan da kulübe gidiyorum ama asıl tercüman olmak isterim bunu da belirteyim. Denize Gemiyle açılmayı da çok merak ediyorum. Yat daha iyi olur gibi tabii parası da var yelkenli mümkünse olmasın. Aslında fazla bir şey kalmadı. Ha bir de Bungee Jumping var çoğu kişinin yapmaya korktuğu sporlar dan inşallah bir gün denemek isterim. Eskiden bu tür sporlardan pek hoşlanmazdım ama nedense şimdi. Bungee Jumping Türkiye’de var fakat ben yine başka ülkelerde yapmak isterim o ipi falan nasıl bağlıyorlar fazla bilgim yok. Ama umarım ki bu virüs tez zaman da geçip yapmak istediklerime ulaşırım buna herkes de dahil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir