Amatör Futbol Tutkusu

Günlerden pazar maçımız vatan sahasında Balkanspor ile olacaktı. Ligdeki son maçımızdı. Ligde biz birinci sıradaydık onlar ise 2-O maç bizim şampiyonluk için önemli maçımızdı. Haftada üç antrenman ile o haftayı bitirip maça odaklandık. Maç günü herkes çok heyecanlıydı. Maç saati yaklaştığında soyunma odasına girdik ve oradaki sessizlik herkesin konsantre olmuş olduğunu gösteriyordu. Bu maçı kazanmak zorundaydık.

Hocamız soyunma odasında girdiğinde ilk11 açıkladı ve ben ilk 11deydim formaları giyip hazırlanıp sahaya ısınmaya çıktık. İlk olarak ısınma hareketlerini yaptıktan maç öncesi topla pas ve şut çalışması oldu. Hakemler sahaya geldiğinde sıraya geçip kontrol yapıldı ve selam verildi. O sıra tribünde ailem ve arkadaşlarım vardı çok gurur vericiydi. Artık maçın başlamasına saniyeler kalmıştı. Maç başladığında ilk 10 dakika 0-0’dı. Direkten dönen top beni çok üzmüştü ama daha hırslı mücadele verip ilk golü kafa ile ben atmıştım. O anki sevinci anlatamam bütün arkadaşlarım üstüme koşup hep birlikte sevinmiştik. İkinci golü dakika 30dan sonra ceza sahası içinde arkadaşımın pası ile karşı karşıya atmıştım. Artık ilk yarının son dakikalarında Yasin diye bir arkadaşım uzaktan vurarak gol olmuştu ve ilk yarı maç 3-0 bitmişti.

Soyunma odasına girdiğimizde herkesin yüzü gülüyordu. Hocamız soyunma odasına girdiğinde hepimizi tebrik etti ve ikinci yarıda da güzel oynayıp bu maçı bitirmemizi istedi. İkinci yarı başladı ve ilk 15 dakika çok kaçırdık. Orta sahada paslaşırken bir anda topu kaptırıp karşı takımın forveti karşı karşıya kalmıştı ve gol yemiştik. Mac bitmek üzereydi iki takımda ikinci yarı baya zorlanmıştı hakem maçı bitirdiğinde hepimiz baya mutlu olmuştuk, zor maçı kazanmıştık. Hocamız ve başkanımız saha içinde konuşma yaptıktan sonra kupayı kaldırıp o sevinci yaşamıştık. Maç sonu hoca galibiyet için yemeğe götürmüştü. Ve güzel bir gün geçirmişti. Fotoğraf: Postseyyah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.