Bir Merakla Başladı Teknolojiye Olan İlgim

Nedir teknoloji benim tabirim ile teknoloji insanların araştırma, eğlenme, not tutma, görüşme gibi günlük ihtiyaçlarımızı kolaylaştırarak hayatımızda son derece önemli bir yer tutar. Peki, teknolojinin iyi ve kötü yanları var mıdır? Evet vardır iyi yanları söylediğim gibi hayatı kolaylaştırır kötü yanları ise insanlarda bağımlılığa yol açabiliyor mesela örnek olarak haberlerde sıkça gördüğümüz oyun bağımlılığı insanların kendilerine dur diyememelerinden kaynaklıdır. Günlük bir saat her insan için yeterli bir oyun süresi ama bu saati beş saat, altı saat hatta on dört saate kadar uzatanlar bile var bu olay günlük yaşantımızı sadece sanal ortamda bırakıyor işlerimizi aksatıyor o gün yapılacak bir işin var ise bağımlılıktan dolayı yapamıyorsun.

Teknoloji ticaret anlamında da kullanılıyor Elon Musk yaptığı araçlar hep teknolojik araçlar hem doğa dostu elektrikli hem de bir çok teknoloji barındırıyor içinde mesela şerit takip sistemi, telefondaki uygulama ile araba açıp kitleme, yine telefondaki uygulama ile eğer araban uzakta ise konumunu belirtip arabanın sürücüsüz oto pilot halinde getirmesi gibi bir sürü aletler her zaman teknolojinin iyi yanlarını kullanın yaratıcı olun kendinizi hep düşünce odaklı olarak çalışmaya ve yaratıcılığınızı geliştirmeye oynayın Tesla aracını yapan Elon Musk’ında bir zamanlar sizler gibi bu sıralarda oturup sizler gibi düşünüp yaratıcılığını kullanarak üretti o kadar aracı içinde kullandığı teknolojiyi. Sizin oynadığınız oyunun veya oyunların yapımcıları da sizler gibiydi ama ne yaptı yaratıcılığını geliştirdi ve onu doğru şeyler için kullandı peki bu yolda onlar önüne hiç mi engel çıkmadı hiç mi umutsuzluğa düşmedi dediğinizi duyar gibiyim.

Evet olumsuz durumlar oldu ama onlar hiç yılmadılar hatalarından ders çıkardılar hep ışığı yani aydınlığı aradılar başka oyunların kullandığı veya markaların kullandığı araçlara, oyunlara bakıp onların eksiklerini aradılar hep ve bu eksiklerinden yararlanarak kendi yaptığı projelere o eksikleri düzeltip yollarına devam ettiler ama en önemlisi asla pes etmediler bunları bir günde yapmadılar belki haftalar, aylar, yıllar, sürdü çalışmaları nasıl ilerlediler felsefede de gördüğümüz yığılımlı ilerlediler yani her gün üzerine koya koya ilerlediler hiç bir zaman vazgeçmediler ne olursa olsun hedefinizden..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.