Hırsızlara Karşı Korkusuzluğum

Bundan iki sene önce Azerbaycan’da köye gitmiştik ve annem, babam, kız kardeşim, Teyzem misafirliğe amcamlara gitmişlerdi. Abim ve ben evde yalnızdık ve oynamaya başladık 1 saat boyunca durmadan oynadık ve sonra ben dışarı çıktım, dışardayken bazı sesler duydum köy yeri olduğu için inekler ve koyunlarda vardı.

Birden bir ışık gördüm ahırdan bazı seslerde geliyordu sessizce saklandım ve hırsızları izlemeye başladım ahırda olanların hırsız olduğuna emin olduktan sonra abime seslendim ve abim babamı armaya çalıştı lakin telefonlar çalışmıyordu ve ben bu korkuyla direk bağırdım karanlık olduğu için ses dağıldı ve şansa babamda o zaman dışardaymış ve beni duyarak amcamı yeğenlerini falan toplayıp koşarak iki taraftan geldiler hırsızlar kaçmıştı ve babamlar yakalayamadı o zamandan sonra abimle ben köydeyken evde yalnız kalmadık. Kavga anında arkadaşımın yalnız bırakmaması ve yoldayken başımıza gelen aksilikler.

Teyzemin kızının düğünü için Kaçmaz şehrine yola çıkmıştık.

Babamla beraber şahsi arabamızla gidiyorduk yolu yarılamıştık lakin araba birden bozuldu babam arabayı düzeltmeye çalıştı bende o zaman hasta olmuştum düğün bahane hastaneye de gidecektik babam çekici çağırdı. Arabayı tamirciye götürdük bir saat geçti. Araba tamiri bitmişti. Babam tamircilerin parasını ödedikten sonra tekrar yola koyulduk 1.30 dakika sonra vardık. Teyzemlerle görüştük bir gün sonra düğün olduğu için hazırlık yapmaya başladık hazırlıklar bitmişti.

Düğün günü gece bazı çocuklar benle uğraşıyorlardı. Sonra sabrım bitti ve çocukları arkadaşımı çağırarak dövdük ve çocuğun babası geldi bize bağırıyordu ona bana yaptıklarını anlattım ve o da oğluna kızarak alıp götürdü geç olmuştu ben arkadaşımla eve gittim midem ağrıyordu zehirlenmiştim babam acil eve geldi hastaneye gittik midemi yıkadılar serum taktılar ve ağrım geçmişti eve dönme zamanı gelmişti kendi evimize gitmek için hazırlandık ve teyzemlerle vidaladıktan sonra yola çıktık babam yoldayken hız limitinin 80 olduğu yerde 90 gittiği için ceza yedik ve 100 manat ceza ödedik yola devam ettik evimize döndük ve babam midemin ağrıyıp ağrımadığını sordu midem ağrımıyordu ve babama ağrımadığını söyledim babamda tamam oğlum diyerek başımı okşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.