Kadına Şiddete Hayır

Bu günlerde pek konuşulmuyor olmasına karşın, dünyanın en büyük sorunlardan biri de kadına uygulanan şiddet ve kadın cinayetleri.

Ülkemizde güncel olan durum kadına şiddet durumunu dile getirmek istiyorum binlerce kadın öldürüldü sebebi ne olursa olsun öldürüldü kimileri çocukların yanında kimileri kesilerek yakılarak tek suçları kadın olmakmış. Açık ya da kapalı olması gecenin bir saatinde çıkması çalışması sebep değil ölmesi için Bize Allah can verdi ve Allah alır. Başka biri alamaz. Benim görüşüm bu ülkede asla adalet yok hırsızlık yapana ceza var cinayette ve ama asla kadına yapılan işkenceye tacize ceza yok. Bunları gördüm için kendimden utanıyorum bende bir anne adayıyım insanlara gerçekten güvenmiyorum.

Bu haberlere çok dikkat ediyorum. Bu işkenceyi yapanlara aynısı yapılsın ya da idam gelsin çünkü para cezasıyla kurtulamazlar asla o ölen kişilerin aileleri paramparça oldu ben tanımadım insanlar için ağlarım çünkü merhametli. Duygusal biriyim en azından insanım. Bu ülke Adalet istiyorum baştan sağma değil. Artık kadın cinayeti son olsun. Dediğim gibi bize canı veren Allah sadece Allah alır. Kadınlar acı çekmesin, öldürülmesin.

Kadın ne ister? Güven duyacağı insanlar. Önemsenmek. Çoluk çocuğa karışmak. Kadını güçlü kılan “analık” duygusu onlara verilen bir lütufken onları değersizleştirecek her hareket insanlığa vurulan en büyük darbedir. Kadın elinin değmediği bir ev, bir eş, bir iş layığını bulamaz. Dünya döndükçe kadınlara olan ihtiyaç sürmeye devam edecek. Önemli olan onları anlayabilmek. Bir eş bir evlat olarak. Onlarsız bir gelecek içinde ne ışık ne huzur barındırır. Onun için Yüce Rabbimiz cenneti anaların ayağının altına sermiştir. Anne kıymetini bilen eşler, evlatlar olmayı Allah hepimize nasip etsin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.