Kadınların Can Alıcı Önemi

Hiç yokmuş gibi hayvanlar yerine konulan kadınlardır bu dünyada o kadar çaresizlerin karşılarındakiler yüzünden kadın kadın olduğundan pişman erkek ise öldürmediğinden pişman. Bir canın yani bir kadının ölmesi dünyanın insanlığın yok olması gibi aslında kadının ölmesi arkasında acılar bırakmasından daha kötü bir şey olamaz bir Anne öldüğünde geride acılarını ve daha önemlisi bebeğini bıraktı yavrusunu acısı o kadar büyüktür ki hayata onu getiren annesini tanımadan göremeden kaybetmişti anne kokusundan anne sevgisinden mahrum kalmıştı bebek yetim annesi ise mezarda. Eşi demek bin şahit ister adamın kadını öldürme sebebi daha acıydı şiddet maruz kaldığı için boşanmak istedi onu kendine yediremediği için öldürüldü eşi tarafından.

Maalesef günümüzde bile kadına yeteri kadar değer verilmemektedir.

Toplum olan ülkemizin büyük bir kesiminde kadınlar hala evinde oturan, çocuk yetiştiren ev temizliği yapan insanlar olarak görülmektedir. Birçok erkek tarafından cinsel bir obje olarak görülmekte ve Neredeyse her gün yaşanan kadın cinayetleri bunun en büyük göstergelerindendir. Durum öyle bir hal almış ki artık kadınlarımız bile durumu kabullenmiş ve kız evlatlarına farklı bakmaktadır.

İn sokaklardan evine gelmeyen erkek çocuğuna ses çıkarmayan bir kadın, kız çocuğunun gündüz dışarı çıkmasını bile kabul etmemektedir. Veya hala kız çocuklarının okumaması gerektiğine inanan kadınlar bulunmaktadır. Kadınlar, toplumun en önemli bireylerimiz. Bizler korunmalı hak ettiğimiz değeri vermeleri gerekir. Dünyada en çok sevdiğimiz insan, yani annemiz bir kadın kadınlara değer vermek kadınları sevmek. Bence artık kadınlar üste tutulması kadınların erkeklerin şartları bir koyulmalı çünkü erkek kendini üstün görüp ben erkeğim her istediği yaparım kadının keser biçerim kafasından çıkmalı erkek ne kadar iyi olursa kadına o kadar mutlu olur bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir