“Z” Kuşağı

Yurtdışında gençler istediği imkânlarda yaşarken partilerken dünyayı gezerken Türkiye’de gençlere yüklenen ağır yükler düşünülmesi gereken bir konu. Sevmediği yapamadığı iş ve dersleri zorla göstermek ya da zorla o işi yaptırmak çok iyi bir sistem değildir.

Türkiye’nin üretmek açısından başarısız olması kötü bir eğitim sisteminin sonucudur.

Ve teknolojinin de çok iyi bir iletişim aracı olmasının da kötü yanları var birinin söylediğine yalan mı doğru mu olduğunu bilmeden ona hak vermek te Türk insanının saf kalpli oluşuna bağlıyorum; ama bazen kötü sonuçlara yer açabiliyor.

Bir insanı linçlemek veya göklere çıkarmak çok basit kimdir ne yetenekle buraya gelmiştir önemli olmamaya başladı buda ülkemizde sanatı bitirmeye doğru gidiyor biri TV programıyla ünlü olanlar sosyal medyadan ünlü olanlar seslerine bakmadan şarkı yapıyorlar buda bir 10-15 sene sonra Türkiye’de müziği bitirmeye doğru gider. Artık arkadaşlık bile kolay kolay olmuyor birinin yanına arkadaş olmak için gittiğinizde kabaca reddediyor bu durumu insanlar güvenmiyor diye de adlandırabiliriz tipini beğenmedi diye de adlandırabiliriz.

Dünya’da iç güzellik önemsizleşti herkes dış güzelliğe bakarak ilişki yaşıyor bir zaman geçtikten sonra iki muhabbet edemedikten sonra ayrılıyorlar o yüzden insanları tanımak önemlidir tanımadan dış görünüşüne göre yargılamak saçma bir olaydır. Bu yüzden ülkemizde insan ilişkileri komşuluk ilişkileri azalmıştır.

Burada Türk geleneğini hatta Müslüman geleneğini bozan bir olaydır. Sadece bozulan geleneğimiz komşuluk değildir. Müslümanın dünyaya örnek olması gerektiğini unutuyoruz. Dinden, Türk kültüründen uzaklaşıyoruz senden güçsüz bir canlıya zarar vermemesi gerektiğini öğrenemeyen insanlar var ki zamanında bunlara önem veren kişilermişiz şimdi hayvan türü fark etmeden insanları çoluk çocuk demeden öldürüyorlar anasını babasını uyuşturucu alkol parası için öldürüyorlar çok güzel bir tarihimiz çok zeki ve ahlaklı padişahlarımız komutanlarımız olmuş ama şu anki Türkiye hiç onların torunları gibi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir