Sıradan Bir Gün

Sokaktaydık, herkes sokakta farklı oyunlar oynuyor vakit geçiriyordu. Yaz aylarında sokakta oyun oynamak keyifli oluyordu. Biz en büyükleriydik bazıları yakan top bazıları voleybol bazıları ise futbol oynuyordu. Biz de genelde konuşuyor sokakta geziyorduk. Yazın kuran kursuna gidiyor Kuran okumayı öğreniyorduk. Kuran kursu çıkışı arkadaşlarımızın evine gidiyor kuran çalışıyorduk. Yazın arkadaşlarımız ile aktivite yapmak çok zevkli oluyor.

Tek sorun sıcak, evde iken çok bunaltıcı oluyordu.

O yüzden genelde dışarıda vakit geçiriyorduk. Bazen para toplayıp marketten bir şeyler alıyor bazen de internet kafeye gidip oyun oynuyorduk. Arkadaşlık gerçekten çok zevkli ve güzel bir şey. Sırlarını paylaşıp dertleşebiliyorsun birlikte vakit geçirip eğlenebiliyorsun. Ancak arkadaş kaybetmek çok ama çok üzücü bir şey, o yüzden arkadaşlarımızla iyi vakit geçirip birbirimizi üzecek şeylerden uzak durmalıyız. Bazıları birbirlerini rencide ediyor küfür ediyor ve bu da arkadaşlıkların bitmesine neden oluyor. Ne konuşacaksak bunu önceden düşünerek söylemeliyiz.

Arkadaşlık zor günde yanında olup mutlu gününde sana destek olandır. Sokak arkadaşım ve ailesi akşama doğru botanik parka gidiyorlardı bizde sokaktaydık. Annesi kardeşim ve bana sizde gelmek ister misiniz diye sordu bizde annemize sormamız gerek dedik. Hemen annemin yanına koşup anne arkadaşımızın annesi bizi botanik parka pikniğe çağırdı dedik. Annem olur gidebilirsiniz ama dikkatli olun dedi. Üstümüzü değiştirip hemen sokağa fırladık çok heyecanlıydık. Arkadaşımızın babası arabalarını garajdan çıkardı ve bindik. Üçümüz de de aşırı heyecan ve mutluluk vardı çünkü ilk kez arkadaşımızla pikniğe gidiyorduk.

Yola çıktık ve konuşmaya başladık. Piknikte ne yapacağımızı konuşurken botanik parka vardık. Arkadaşımızın abisi de bisikletiyle gelmişti. Arabayı park edip piknik malzemelerini alıp yola koyulduk. Nerede piknik yapacağımıza karar verdik. Çimenlerin üstünde bir banka yerleştik. Yemek yiyip çay içtik. Arkadaşımızın annesi ve babası parktaki cami ye gideceklerini söylediler ve buradan ayrılmamamızı söylediler. Bizde onaylayıp bankın yanındaki parkta konuşup oyun oynamaya gittik.2-3 saat sonra annesi ve babası geldi zaten hava kararmak üzereydi. Piknik malzemelerini toplayıp arabanın yanına gittik. Yola koyulduk. Piknik için arkadaşımızın annesi ve babasına teşekkür ettik. Çok güzel vakit geçirmiştik. Eve geldik ve tekrar teşekkür edip eve gittik. Arkadaşlık gerçekten çok güzel bir şey arkadaşlarımızla vakit geçirmek en güzel şey o yüzden arkadaşlarımızı kaybetmemeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.