Güzel Bir Gün 2

Nasıl yani dedi bende bildiğin bizdeler dedim he iyi tamam deyip yüzüme kapadı bir an. Hiç sallamadım bana nasıl davrandığını her neyse akşam oldu kader teyzemler gitti. Besteyi aradım dışarı çıkıyor muyuz diye evet hazırlanıyorum sende hazırlan dedi. Güzelce giyindim ve evden çıkarken anneme haber verdim ben çıktım diye tamam dikkat et kendine dedi saat 21.30 falandı. Asansöre bindim sıfıra bastım merdivenlerden indim ve kapıyı açtım dışarısı o kadar çok güzeldi ki bestelerin adaya doğru ilerlemeye başladım. Beste beni bekliyordu uzaktan birbirimize el salladık bestenin yanına geldiğimde tek ilgimi çeken kolları ve yüzüydü her yeri hala kıpkırmızıydı.

Annem bir şeyler anlattı anlat istersen dedim anlatmaya başladı.

Susturup hemen dedim ki sıkıntın neydi de böyle bir olayı onlara yaşattın dedim bana dönüp dedi ki annen gelmeden önce biz annem ile kavga ettik dedi bende artık dayanamadım ve böyle bir kavga çıkarttım dedi sen iyi misin ya dedim aman dedi olur böyle şeyler dedi. İçimden nasıl yani ya dedim ne kadar rahat ben böyle bir şey yapsam kendimde olamazdım dedim aman hadi yürüyelim dedi yürümeye başladık. Arka kapıya geldik karşı siteye geçecektik çünkü arkadaş grubumuz ile kafede buluşup tabu oynayacaktık. Dünden planlamıştık bana kafeye girmeden önce dedi ki kimseye bir şey belli etme bende banan e be ne belli edeceğim beni alakadar etmez dedim. Kafeye girdik masaya oturduk bizi bekliyorlardı oyuna başlamak için gruplar haline geldik oyuna başladık ve aşırı derecede eğlendik oda, bende böyle bir olayı unutmuştuk ikimizin de onların yanında kafamız dağılmıştı kimsede bir şey anlamadı.

Bestenin yüzünden kollarından o gün öyle bitti gündüz kötüydü ama gece çok güzeldi saat 00.30 gibi oldu yavaştan yavaştan dağılmaya başladık. Bizde beste ile bizim siteye gitmek için yürümeye başladık ve sitenin içine girdik. Beste beni durdurdu kusura bakma gündüz böyle olsun istemezdim dedi bende bunu bana değil annemlere söyle dedim. Ben onları halledeceğim dedi görüşürüz dedi bende görüşürüz dedim. Binama doğru yol aldım yürürken hep düşündüm dedim ki değdi mi yani anneni o kadar üzmeye basit kavgalar yüzünden yani binaya geldim merdivenleri çıktım asansör kapısının önünde bir kedi vardı bana bakarak miyavlıyordu. Çok üzüldüm onu kucağıma alıp 17. kata bastım ve onla bizim eve çıktık.

Kapıyı anahtarım ile açtım çünkü annem babam kardeşim uyumuşlardı ayakkabılarımı çıkarmadan mutfağa gittim. Dolaptan süt diğer kapaktan da bir kap aldım onları alıp hızlıca ve sessizce kapıyı kapatıp evden çıktım. Kediyle asansöre bindik sıfırıncı kata indik bahçeye çıktım kucağımdan indirdim onu kabın içine sütü koydum tabi hemen kabı koklayıp kaptaki sütü içmeye başladı sonra ona görüşürüz dedim ve asansöre doğru ilerledim asansöre bindim eve çıktım kapıyı açtım eve girdim. Anahtarı anahtarlığa astım ve odama geçtim pijamalarımı giyindim. Annemin yanında gittim sonra onu öptüm ve odama geri döndüm. Müzik açtım kendime müziği dinlerken uyuya kalmışım zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.