Güzel Bir Gün 1

25 Haziran sabahı sabah 12.00 gibi gözlerimi açtım. Dışarda kuş cik cikleme sesi vardı. Güneşli bir gündü. Odamın panjurunun aralığından güneş ışınları odamın içine parlıyordu. Uyandığımda evde kimse yoktu. Anne diye seslendim cevap yok. Acaba nerede diye aramak için telefonumu elime aldım fakat annem meşgule attı. Bende en yakın arkadaşım besteyi aradım belki onlardadır diye genelde annem hep orda oluyor bestede meşgule attı merak etmiştim.

Acaba birlikteler mi diye.

Annemi tekrar aradım ve açtı aslı annecim kapat biz eve geliyoruz dedi tamam anne dedim acaba kim ile geliyordu diye düşünmeye başladım. Kapı çaldı açtım kader teyzem annem ve kuzey gelmişti. Kuzey ve kader teyzem ağlıyordu içeri girip hemen su içtiler annemde sürekli öksürüyordu ve beste yoktu kader teyzem ne zaman gelse oda gelirdi ama gelmemişti. Değişik bir durum vardı hissediyordum. Anneme bağırarak ne oluyor ya bu haliniz ne dedim annem bağırmayı kes de anlatıyım dedi sustum ve dinlemeye başladım. Beste evde olay çıkarmıştı bıçağı alıp annemi kuzeyi ve kader teyzemi mutfağa sıkıştırmış duyduğumda pek şaşırmadım ne de olsa bu beste dedim içimden ee anne dedim bıçağı alıp sıkıştırmış bir müddet sonra annem onun yoluna gidip bıçağı elinden bıraktırmış ve mutfağın kapısını kapatıp mutfak kapısının önünde oturup hem ağlamış hem de gülmüş. Kader teyzem yani annesi sen deli misin deyince bu yine ayağa kalmış ve bu sefer evdeki bütün tabaklar, bardaklar elinde ne geldiyse kırmış.

Annemlere kuzeye yani küçük kardeşine fırlatmaya başlamış kader teyzem en sonunda dayanamayıp buzdolabının üstündeki biber gazını alıp besteye sıkıyım derken hem anneme hem de besteye sıkmış. Annemle ikisi yanmaya başlamışlar. Beste hem korkusundan hem de yandığı için damacanayı kaldırıp üstüne dökmüş tabi her yer su olmuş. Annemde o an ki haliyle yerdeki su artıklarını üstüne sürmeye başlamış kader teyzem hemen buzdolabından yoğurt çıkarıp vermiş yüzlerine kollarına sürmüşler az da olsa iyi gelmiş. Annem kader teyzem ve kuzey o durumda bize gelmişlerdi onlar hala şoktaydılar. Onlara su verdim biraz daha iyilerdi peki kader teyze derdi neymiş dedim teyzeciğim bende bilmiyorum dedi çözemiyorum artık onu dedi ben onları yalnız bırakıp odama gittim. İçimden dedim güzelim sabahın içine ettin yine beste dedim sonra besteyi aradım ve açtı olayı bilmiyormuş gibi yaptım. Ne yapıyorsun beste dedim gayet iyiyim sen dedi şaşırmıştım nasıl iyi olabilir ki? Ee sen ne yapıyorsun dedi bende iyi annenler bizde dedim onu dediğimde şaşırıp kaldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.