İlk Heyecan 2

Hoca birçok kişinin ismini okumuştu. Rabia’nın da aynı şekilde Rabia dedi. Hoca 9/H okumaya başladı ilk sıralardaydım. Aslı Harman dedi. Merdivenleri çık sağ taraftaki sınıf dedi peki dedim. Sınıfa çıktım sınıfın kapısına geldim yavaşça sınıfa girdim. Etraftaki öğrencilere baktım hepsi birbirinden farklıydı her tip var gibiydi resmen. Sağdan arka sıraya gidecektim sonra oturacağım sıranın önünde bir kız vardı istersen yanıma gelebilirsin dedi. Bende neden olmasın deyip yanına oturdum. Çantamı sıraya koydum telefonumu çıkarttım besteye yazdım okulun nasıl geçiyor diye? Çok güzel senin diye mesaj geldi bir kaç saniye sonra bende şu anlık gayet iyi dedim ve internetimi kapadım.

Kıza döndüm ismin ne dedim Zehra dedi peki ya senin dedi Aslı dedim memnun oldum dedi bende dedim. Konuşmaya sohbet etmeye başlamıştık oda benim kadar heyecanlıydı hatta kendine şu soruyu sormuş acaba bir arkadaşım olur mu diye. Okulu sevdin mi dedim ben aslında bu okula gelmeyecektim başka bir okula gidecektim dedi ama nakilim çıkmadı dedi. Bende aa gerçekten mi benimde öyle dedim nakilim çıkmadı isteğim okulda dedim o yüzden buradayım dedim. Ben haftaya nakil yapacağım zaten dedi bende ben de yapacağım biliyor musun deyip güldük. Sonra nerden konu açıldı bilmiyorum ama kilo konusunda da ikimiz aynıymışız oda önceden obezmiş ben de.

Peki, sen kaç kilo verdin dedi bende 25 kilo verdim dedi vay dedi.

Bende peki ya sen dedim ben 12 kilo verdim dedi ikimizde aynı gibiydik tabi. Sonra sınıf dolmaya başlamıştı çok kalabalıktık sınıfta erkekler bağırarak konuşuyor kızlar ile kendi aralarında sessizce konuşuyor. Sonra kapı kapandı ve Sultan hoca Matematik hocası geldi ayağa kalktık önce çok şaşırdım biraz yaşlı gibi gelmişti sonra içimden olabilir dedim. Hoca kendinizi tanıtın dedi kendimizi sıra sıra tanıttık tabi zaman geçmişti teneffüs zili çalmıştı. Zehra gel bir okulu gezelim dedi hem de benim bir arkadaşım var onun yanına gideriz dedi bende tamam dedim. Sınıftan çıktık üst sınıftaki erkekler bize laf atmaya başladı çok şaşırdım neye uğradığımı şaşırdım bu nasıl bir şey ya dedim içimden tabi Zehra da şaşırdı. Alt kata indim kızın yanına tanıştım Zehra biraz konuştu sonra bahçeye çıkalım mı dedi bende tamam dedim.

Çıkarken merdivenlerde erkekler yine laf attı rahatsız edici bir durumdu onları hiç sallamadım merdivenlerden indik banka oturduk. Sanki herkes bize bakıyor çok rahatsız edici bir durumdu zil çaldı sınıfa çıktık. Sıraya oturduk hoca geldi yine aynı şekilde kendimizi tanıttık teneffüs zili çaldı sınıfa Rabia geldi bende Zehra’ya gelecek misin dedim yol siz inin dedi bende tamam dedim. Rabia ile indik kantine gittik bir kız geldi güzelim ismin ne dedi bende aslı dedim peki sevgilin var mı dedi bende sizi ne ilgilendirir dedim. Ha yok yani dedi bende yok dedim tamamdır güzelim dedi yanımdan gitti. Bir erkeğin yanına gitti çocuk bana tabi dik dik bakıyor sanki ona bir şey yapmışım. Rabia’ya hadi sınıfa çıkalım dedim tamam dedim. Giderken tabi yine ve yine laf attılar artık duymazlıktan geliyordum. Beni sınıfa bıraktı sırama oturdum sınıfın kızları ile konuşmaya başladık kaynaşmıştık hepsi iyi kızdı. Sonra teneffüse çıkmadım bir daha hep sınıfta kızlar ile muhabbet ettik ve telefondan beste ve diğer arkadaşlarım ile konuştuk. Gün sonra ermişti servise bindim ve eve geldim. Annem nasıl geçti günün dedi bende gayet iyi dedim ve odama geçtim. 5dk sonra yemek hazır diye ses geldi gidip yemek yedim yemek yerken de okulun az da olsa eğlenceli geçtiğini fark ettim en azından hepsi yeni arkadaş yeni insan yeni bir başlangıç. Sınıf arkadaşlarım hele ki hepsi çok iyiydi. Yemeğimi yedim odama geçtim uzandım ve bir an önce yarının olmasını bekledim çünkü lisenin güzel eğlenceli ve dolu dolu anılar biriktireceğimi biliyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir