Lise Heyecanı 1

İlk lise günü sabah kalktım çok heyecanlıyım tabi. Kalkıp saçlarımı yaptım üstümü giyindim. Babamın yanına gittim ve uyanması için kalk dedim tamam kızım dedi. Odama geçtim aynanın karşısına kendime bakmaya başladım o gün bu gündü. Lise benim için nedense çok farklı bir yer gibi geliyordu çünkü çevremdeki herkes ortamının çok eğlenceli olduğunu söylüyordu. Sandalyemin üstünde sırt çantam vardı çantamın içine defter, silgi ve kalem koydum.

Babamda annemde hazırlanmaya başlamıştı tabi. Ayakkabı odasına geçtim çantamı hazırladıktan sonra ve hangi okul ayakkabımı giyinsem diye düşündüm. Gözüme beyaz ayakkabım geldi onu aldım yere koydum lavaboya gidip ıslak mendil aldım çünkü ayakkabım daha güzel dursun diye. Ayakkabılarımı sildim ve ayakkabılarımı giyindim. O sıra kardeşim uyandı vay liseli mi oldum sen dedi yanıma gelip bende güldüm geçtim. Babam annemde hazırlardı odama gidip çantamı aldım çantamı alırken camdan dışarı bir bakayım dedim. Dışarı baktığımda aşağıda birçok öğrenci gördüm aynı zamanda güneşte tepeden gözüme çarpıyordu.

Çantamı aldım kapıdan annem, kardeşim, babam ve ben çıktık.

Asansöre bindik araba otoparktaydı otoparka doğru yürüdük. Arabaya bindik düşünmeye başladım bir an aklıma liseye çok gitmek isteyip ama Kırcılar gibi bir okulda da okumak istemediğim aklıma geldi. Sonra dedim ki pozitif düşünmeliyim belki de o kadar tahmin ettiğim kadar kötü bir okul değildir. Ben bunları düşünürken yolun yarısına gelmiştik tabi kalbim böyle hani gondola binersiniz ya böyle yüksekten aşağıya doğru inerken kalbiniz çıkacak gibi olur aynı o oldu. Annem hadi bakalım geldik dedi. Babam, annem ve kardeşim okulun kapısına gelmiştik arabadan indik ve okula doğru yavaş yavaş ilerledik.

Bir an çok değişik bir his geldi içime çünkü karşımda benden kat kat büyük öğrenciler vardı. Annem bana baktı kızım büyüdüğünü bir daha anladım dedi babamda güldü. Okulun bahçesinde bir kenarda beklemeye başladık tabi içimde bin bir tane his bir an iyi his geliyor içime bir an kötü ama kendime güveniyordum. Sonra etrafa bakınırken yakın arkadaşım Rabia’yı gördüm çantamı annemlere bırakıp onun yanında gittim. Oda benim kadar heyecanlıydı kolumu sıktı lan bu ortam ne dedi ben de ya gerçekten şu tiplere bak resmen amcalar ya dedim. Güldük falan annemler yanıma geldi kızım biz kardeşini de okula bırakmaya gidiyoruz dedi bende tamam anne dedim.

Babam ve annem paran var mı dedi yok dedim babam çıkartıp para verdi karnını doyur bak dedi tamam ya dedim. İkisi de yanığımdan öptü çıkarken haber ver dediler biz senin servisini hallettik zaten dediler tamam artık gidin dedim. Onlar okuldan çıktılar bende zaten Rabia ileydim sonra bir an mikrofon sesi gelmeye başladı. Bir bayan hoca herkes bu tarafa doğru gelsin dedi merdivenlerin başına bizde yavaş yavaş adımlar ile yürüdük. Şimdi okuyacağım ismiler 9/A diğer okuyacağım kişiler de şubelerine gidecek dedi. Hoca başladı okumaya ismimi duyana kadar pür dikkat hocayı dinledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.