Anı

Günlerden bir gün anneannemlerde gözümü açmıştım. Bugün pikniğe gitmek için sözleşmiştik hep beraber dedemin kardeşleri, annemler bir arada olmayı çok seviyordu bizim aile. Hızlıca kahvaltımızı yapıp Dedem, ananem, teyzem ve ablamla beraber piknik için malzeme ayarlayıp, hazırlanıp arabaya binmiştik. Önce markete ve kasaba uğrayıp eksiklerimizi almıştık. Dağa çıkacaktık bugün dedemlerin meşhur köyündeki dağ. İlk biz varmıştık onları beklemeye başladık. Biraz oturup kahve yapmıştık közde. Kimse gelmeyince dedemle beraber dağa çıkmıştık şapkalarımızı gözlüklerimizi takıp. Sabah saatleri olmasına rağmen üşüten bir sıcak vardı hem üşüyor hem yanıyorduk. Çok yükseklere çıkmadan dağa tırmanmıştık. Araba sesleri gelince diğerlerinin geldiklerini gördük baya Kalabalık olacaktık bugün. Dedemle aşağı inip selam verdik herkese.

Hep beraber oturup sohbet etmeye başlamıştık. Kalabalıktık ama dağda tek biz olduğumuz için ses yapsak da sorun olmuyordu. Annem, Babam ve kardeşlerim de gelmişti. Acıkmaya başlamıştık gelirken kahvaltı yapsak da temiz hava acıktırıyordu insanı. Bir kaç mangal yakıldıktan sonra herkes yemeğini yiyip oturmuştu yerlerine. Semaver yakılıp içilmişti. Kuzenlerimle beraber 4 kişi dağa çıkmaya karar vermiştik. Hepsi annemin kuzenleriydi ama biz de kuzen gibiydik yaşıttık. Yemekten sonra çıktığımız için biraz zorlanıp tıkanmıştık. 5 dakika da bir mola veriyorduk yorulmuştuk çok fazla. Artık çok yükseklere bizi göremeyecekleri yerlere çıkmıştık ama biz de bitmiştik.

Taşlara oturup dinlendik, daha sonra kim daha uzağa taş atacak yarışması yapıp kayalıklardan düşen taşları izledik. Babamla kuzenimi gördük onlarda daha çıkıyordu onlar diğer dağa gitmek için yola koyulmuşlardı suyun kaynağına gidiyorlardı onların çok tırmanmaları gerekti. Kuzenlerimle beraber taşlılarda oturup, çekirdek yiyip sohbet etmiştik daha sonra kol kola dağdan inmeye karar vermiştik. Çıkmaktansa inmek daha zordu çok yükseğe çıkmıştık düşe kalka aşağı varmıştık. Bizim aile kesinlikle çiğköfte bağımlısıydı bir araya gelince hep çiğköfte yapılıyordu yine yapmışlardı. Hep beraber sohbet edile edile onları da yemiştik. Yorulduğumuz için oturup dinlenmiştik biraz. Daha sonra dedemle beraber arabaya binip başka bir dağı turlamaya karar verdik kuzenlerim de gelmişti. Biraz arabada turlayıp tekrar bizimkilerin yanlarına varmıştık. Taze su doldurup eve gitmeye karar verdik. Babaannemlere gitmiştik. Orada akşama kadar kuzenlerimle amcamlarla oturup bir şeyler yemiştik. Bugün çok yorulduğumuz için erken uyumuştuk. Bir aile gününün daha sonuna gelmiştik güzel bir piknik olmuştu hep beraber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.