Doğum Günüm

Günlerden bir gün 11 Eylül’dü sabah erken bir saatte uyanmıştım elimi, yüzümü yıkadım. Aile üyelerim doğum günü mü kutladı. Babaannemin bahçesindeydik köyde, kahvaltı için bahçeye gidip domates, salatalık, biber toplamıştık. Sabah uyandığında o huzurla uyunmak o kadar güzel oluyordu ki, Onlara baktıkça mutlu oluyordu insan. Aile üyelerimle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra bahçeye çıkıp kahve içip sohbet etmiştik biraz. Babamla markete gidip ihtiyaçlarımızı almıştık ve doğum günü hazırlığına başlamıştık. Ablamla doğum günlerimizin arasında 4 gün olduğu için beraber kutlayacaktık. Tüm ailem gelecekti bugün hepimiz mutluyduk.

Öğle sonu yavaş yavaş gelmeye başlamışlardı. Planımız çiğköfte partisi yapmaktı diğer aile üyeleri gelene kadar yapmışlardı. Hepsi geldikten sonra biraz oturup sohbet ettik Daha sonra pastayı kesmek için her şey hazırdı. Ablamla mumlarımızı üflerken herkes çok mutluydu güle eğlene mumu üfleyip pastayı kesmiştik. Biraz kalabalık bir aileydik herkes vardı. Pastadan sonra çiğköfte partisi yapıp gülüşmüştük pasta ve çiğköftenin uyumuna bizim aile için garip şeyler değildi bunlar, sonuç olarak herkes mutluydu. Biraz sohbet ettikten sonra bahçeye gittik kuzenlerimle şeftali toplayıp bahçede gezindik oturduk, Dedemde bize katılmıştı. Diğerlerinin yanına katıldıktan sonra beraber aile fotoğrafları çekinip herkesin yardımıyla etrafı toplamıştık.

Bahçemiz çok büyük olduğu için yeterince alan vardı kuzenlerimle beraber top oynayıp, hamakta saklanmıştık. Beraber vakit geçirmiştik, Onları uğurlayıp canlı derse girmiştim. Ders biter bitmez babamla kardeşlerimle arabaya binip biraz gezinmek için çıkmıştık önce inşaattaki evimize gidip ona bakmıştık sonra da babam biraz Köyü gezdirmişti. Daha sonra işlerini halledip, markete uğrayıp evin yolunu tutmuştuk gece geç saat olmuştu her taraf kararmıştı. Uyuyana kadar balkonda oturup çay içip sohbet etmiştik. Gün değerlendirmesi yapıp güzel bir gün olduğuna karar vermiştik. Ananemler, babaannemler, dayımlar ve diğer kuzenlerim vardı arada bunu yapmak için sözleşmiştik hep beraber. Televizyon izleyip uyumuştuk tüm ev halkı olarak. Güzel mutlu bir günün daha sonuna gelmiştik. Diğer doğum günlerimden farklı olmuştu ilk defa babaannemlerdeyken kutlamıştık doğum günümü. Normalde bu kadar çok aile üyesi de olmazdı her zamankinden farklı ve güzel bir doğum günü olmuştu. Acaba diğer sene nerede kutlayacaktım düşünmeden edemedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.