Hayallerin Peşinden Gitmek

Günlerden bir gün okulun en güzel günlerinden biriydi pazartesi günüydü maalesef benim annem ameliyat olduğu için okula babaannem bıraktı ben çok küçük ve 7 yaşında olduğum için hafızam pekiyi değildi. İstiklal Marşı okundu ve biz geç kalmıştık haliyle sırayı kaçırmıştık sınıfımı ararken babaannem beni yan sınıfa bırakıp gitti hocalar ilgisiz olduğu için hiç kimse farkına varmadı ben 1 ay boyunca farklı sınıfta okudum en son annem iyi olduğu zaman doğru sınıfıma geçmiştim ama geçtiğime mutlu muydum bilmiyorum, bazı ilgisizlikle ayrımcılıklar beni küçük yaşta çökertti.

Bir gün derste uygulama konular işliyorduk çok kötü rahatsız ve halsizim öğretmenimin önünde oturuyordum ve bunu hiç fark etmedi en sonunda durumum iyice kötü oldu annemi aradı annem geldi aldı uzunca süre okula gitmedim belki şimdi ki okula ve hocalarıma bağlılığım bu yüzsün ilgisizlik ve başarmamı istemeyenler vardı bunu lise dönemin de yaşadıkça kendimi buldum yıllardı kaybolmuşum gibi yeni uyanmışım yeni kendime gelmişim gibi özüme döndüm aslında öyle biri değilmişim sadece sevgisizlik saygısızlık değer düşürme beni bitirmiş umarım ileriki hayatım da lise dönemi gibi umutlu ve başarılarla geçer.

Zaman insanı olgunlaştırıyor. Sorumluluk da binince ister istemez geleceği düşünür oluyorsunuz. Ben de öyle yaptım. Üniversite hayaller var şimdi geçmişteki acıları beni bırakanlar bir kenarı koydum yeni umutlar lazım bana yeni başarılar üniversite okumak mucize gibi bir şey bana bazen çıkmış sorulara çalışırken geçmiş döşüyor öneme motive mi çökeltse de vazgeçmiyorum vazgeçersem zaten sınava girmeden kaybederim bir şeyleri başarmak için fedakârlıklar lazım küçüklükten beri hayalim kazanmak.

bilmiyorum neden küçüklük ama küçükken kendimde olmadığım için diğerlerini başarmak içimden gelmemişti ama inanıyordum ki o zamanlar yapabileceğime ailem yeter bana inansın beni okutacak olanlar onlar o yüzden başkalarını takmayıp önüme bakıyorum herkes kendi hayatın da hayal öyle bir şey ki kurması kolay, başarması epey uğraştırıcı ama güzel uğraşlar o uğraşlar geleceğe yatırım. Daha yolun ortasındayım sonunda başarmak dileğiyle, hayatta umutlar dilerim benimle aynı hayali paylaşan herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.